Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2011. Július 12. 07:49, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress

Vízi sportok közben ne fogyasszunk alkoholt!

Vízi sportok közben ne fogyasszunk alkoholt!

A nyári vízparti nyaralás egyik velejárója az alkoholfogyasztás.

A szakértők szerint azonban amennyiben már ittunk valamilyen alkoholos italt, úgy óvakodjunk a vízi sportoktól és az úszástól is. Bódult állapotban ugyanis jelentősen megemelkedhet a halálos balesetek esélye.

Az aktuális adatok szerint a vízparti balesetek majdnem fele alkoholos befolyásoltság alatt történik, a szakemberek ezért fokozott óvatosságra intik azokat, akik idén nyáron víz közelében töltik szabadidejüket - írja a HealthDay.

Az alkohol ugyanis károsíthatja az emberek ítélőképességét és vakmerőbbé is tesz, így a nyaralók olyan helyzetekbe is belemehetnek, amelyeket józanul biztosan elkerülnének. Ez elsősorban vízi sportok és úszás közben okozhat nagy problémát - állítják a szakemberek.

Úszás közben például rosszul becsülhetjük meg a távolságokat, túlságosan eltávolodhatunk a parttól vagy észrevétlenül kihűlhetünk. A csónakot vagy egyéb vízi járművet vezető embereknek pedig csökken a reakcióidejük, romlik az egyensúlyérzékük, és rosszul mérhetik fel a sebességet, amivel nemcsak saját, hanem mások testi épségét is veszélybe sodorhatják.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:13, péntek | Életmód

A magyar kultúra napja - Hankó Balázs: a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése

Kölcsey Ferenc szerzeménye nemcsak egy vers, hanem ima, történelmi tabló, a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód

Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel

A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Életmód

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.