Hírek
2013. Február 14. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Viszik a magyar dollárkötvényt, Martonyi szerint tévedhettek a hitelminősítők
Magyarország 3,25 milliárd dollár értékben bocsátott ki devizakötvényt öt- és tízéves lejárattal. Az ötéves lejáratú kötvényből 1,2 milliárd dollárt, a tízéves lejáratúból pedig 2 milliárd dollárnyit jegyeztek le a befektetők csaknem 12 milliárd dolláros kereslet mellett. Előbbi 335 bázispontos, utóbbi 345 bázispontos felárral keltek el a megfelelő amerikai kötvény felett.
Mivel az amerikai 10 éves papírok jelenleg 1,96 százalékon forognak, így az új magyar állampapírok hozama 5,3 - 5,4 százalék között alakul. A kötvénykibocsátás hírére a forint erősödött és a CDS-felár is csökkent,de a forintállampapírok másodpiacán is erősödés volt. Elemzők szerint a sikeres kötvényaukciót a kormány úgy értelmezheti, hogy a piac elfogadja a gazdaságpolitikáját. Londoni elemzők azt mondták, Magyarország a piaci hangulat 'drámai javulását' tudta kihasználni a dollárkötvény kibocsátással.
Az, hogy nagy érdeklődés mellett zajlott a magyar dollárkötvények kibocsátása, azt mutatja, hogy egyes nemzetközi hitelminősítő intézetek tévedhettek, és a befektetők nem törődnek a hitelminősítőkkel - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Martonyi János külügyminiszter.
Közben Martonyi János külügyminiszter az InfoRádióban azt mondta, az, hogy nagy érdeklődés mellett zajlott a magyar dollárkötvények kibocsátása, azt mutatja, hogy egyes nemzetközi hitelminősítő intézetek tévedhettek, és a befektetők nem törődnek a hitelminősítőkkel. Ez nem csak Magyarországnak, hanem az egész világnak jó jel, mert úgy tűnik, hogy a hitelminősítők uralma, ami az elmúlt években adott volt a világban, megszűnőben van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.
2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld
Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten
Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.
