Városlista
2025. szeptember 14, vasárnap - Szeréna

Hírek

2011. Június 30. 14:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Visszavenne az állam a gázüzletből?

Visszavenne az állam a gázüzletből?

Lapértesülések szerint az E.ON gázüzletágát vissza szeretné vásárolni az állam, és már fel is ajánlott nyolcszázmillió eurót érte, de a német anyavállalat ezt kevesellte. A szakemberek szerint nem biztos, hogy megéri visszavenni az E.

 

Felkai György, az MVM kommunikációs vezetője azonban a Magyar hírlapnak azt mondta: nem tudja, honnan veszi a lap ezeket a számokat. Felkai részletesebben nem kommentálta a hírt. Az E.ON-nál szintén elzárkóztak a kommentároktól. Az MVM vezetése a közelmúltban azt már bejelentette, hogy keresi a lehetőségeket a terjeszkedésre a gázpiacon. Az is világos, hogy ezt a szándékát a kormányzat is támogatja. A szakemberek azonban úgy vélik, még korai lenne eldönteni, átveszi-e az E.ON üzletágát az MVM vagy sem. A lehetőségek felmérésének időszakában egyik cég sem köti meg szívesen a kezét, valószínűleg ennek tudható be az érintettek szűkszavúsága. Az E.ON éppen a héten adta át hazánk legkorszerűbb villamos erőművét, amelyet állami és uniós támogatás nélkül épített fel. Az átadáskor elhangzott beszédekből kitűnt, hogy a hárommillió magyar fogyasztót gázzal és árammal ellátó E.ON hosszú távon szeretne jelen lenni ezen a piacon.

A szakértők felhívják a figyelmet arra, hogy a gázüzletág eladására nem lehet rákényszeríteni a rendkívül nagy berlini lobbierővel rendelkező német energetikai anyavállalatot. Az sem biztos, hogy megérné, hiszen éppen nemzetközi lobbiereje miatt jóval kedvezőbb árakat érhet el a hosszú távú szerződésekre a magyar gázimport fő szállítójánál, az orosz Gazpromnál, mint egy magyar állami vállalat.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: gáz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.