Hírek
2020. Március 05. 07:16, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok
Világűrben járt paradicsommagokat vetettek el egy veresegyházi üvegházban

A hidrokultúrás üvegházban, tiszta természeti metódussal, biológiai növényvédelemmel, fenntartható környezetbarát módon, magas beltartalmi értékű koktélparadicsom különlegességeket termesztenek.
Szerdán a veresegyházi Veresi Paradicsom Kft. kutató-demó üvegházában világűrben járt paradicsommagokat vetettek el. Az űrmagok a NASA kutatási projektjéből kerültek Magyarországra Schuminszky Nándorhoz, a Magyar Asztronautikai Társaság elnökségi tagjához, aki felajánlotta a különleges magokat a Veresi Paradicsomnak, ahol a szakszerű vetés után folyamatos kontroll alatt fejlődnek palántává, és növekednek majd.
Fotók: MTI/Bruzák Noémi
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.