Hírek
2025. Január 10. 08:12, péntek |
Belföld
Forrás: Időkép.hu
Viharos széllel tör be a hidegfront
Az előrejelzéseknek megfelelően csütörtök éjszaka erős széllel érkezett meg a hidegfront Magyarországra, a széllökések ereje miatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki a HungaroMet, mert az érintett területeken a 70 km/h-s sebességet is meghaladhatja a széllökések sebessége. Az Időkép pénteken hajnalban azt írta, ömlik be a hideg, Fonyódon már 118 km/h-s széllökést is mértek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
