Hírek
2012. Május 21. 14:07, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Vesztenek a bankok - nyernek az ügyfelek
Júliustól már 4 órán belül teljesülnek az elektronikus belföldi forintutalások – írja a Világgazdaság.
Ez azt jelenti, hogy egy nappal korábban fizetnek kamatot a hitelesek, a betétesek pedig, egy nappal hosszabb ideig kamatoztathatják pénzüket.
Mindezzel azonban hatalmas összegeket buknak a bankok, hiszen eddig míg az utalt összeg úton volt, a technikai kamatot a bankok kapták meg, ettől viszont most elesnek. A gyorsított pénzmozgást csak az elektronikus utalásokra kötelezi a szabályozás, de vannak bankok, amelyek a papír alapú utalásra is bevezetik a 4 órán belüli utalás teljesítését.
Júliustól például egy reggel 9 órakor átutalt összeget akár már délután 1 órakor tovább lehet utalni. Az előny csak az interneten, vagy más elektronikus úton benyújtott átutalási megbízásokra vonatkozik, a fiókokban vagy faxon benyújtott megbízásokra, a devizautalásokra és beszedésekre, valamint egyéb összetett tranzakciókra nem. Azt még nem lehet tudni, hogy a bankok hogyan kárpótolják magukat az elveszített kamatok és a fejlesztési költségek miatt. Mindenesetre több hitelintézet is jelezte a Világgazdaságnak, hogy az átálláskor nem emeli meg az átutalással kapcsolatos díjakat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
