Hírek
2012. Április 02. 14:23, hétfő |
Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online
Veres Péter és a Dinamo Moszkva a CEV-kupa trónján

A lengyel Asseco Resovia Rzeszówot a visszavágón is 3:2-re győzte le, így a Veres Péterrel a soraiban villogó Dinamo Moszkva lett a férfi röplabda CEV-kupa 2012. évi nyertese.
Az első, lengyelországi találkozón úgy nyert 3:2-re az orosz Dinamo Moszkva a férfi CEV-kupa fináléjában, hogy 11:13-ról fordított a döntő szettben, és az utolsó három pontot Veres Péter szerezte! Akkor 19 pontig jutott a magyar nyitásfogadó-ütő, míg a vasárnap esti, szintén ötjátszmás (130 percig tartó) visszavágón 18-ig.
A túloldalon a 2007 óta német válogatott Grózer György szerdán 27, vasárnap 23 pontot szerzett, de a visszavágón a mezőny legjobbja a Dinamo kettesütője, a 30 pontot termelő Nyikolaj Pavlov lett.
A Dinamo az elmúlt hat szezonban a Bajnokok Ligájában szerepelt, és egy-egy második, illetve harmadik helyet szerzett. A klubnál háborogtak, amikor ebben az idényben (Orosz Kupa- és bajnoki ezüstjük, valamint 2011-es Bajnokok Ligája-bronzuk ellenére) nem kaptak helyet a BL-sorozatban. CEV-kupa-diadalukkal talán már nem is bánják, hogy így alakultak a dolgok, ráadásul egy győzelemre állnak a fináléba jutástól az orosz pontvadászatban.
Érdekesség, hogy a labdát 2000 óta légiósként ütő Veres Péternek ez az első elsősége a nemzetközi kupaporondon, és éppen tíz esztendő telt el egy másik magyar férfi játékos, Kántor Sándor CEV-kupa-aranya óta: Kántor 2002-ben az olasz Cuneóval jutott a csúcsra a második számú európai kupasorozatban.
A Tytan AZS Czestochowa férfi röplabdacsapata nyerte meg a Challenge-kupát – annak ellenére, hogy a döntő hazai visszavágóján ötszettes csatában kikapott a szintén lengyel Politechnika Warszawskától, de az aranyszettben végül a házigazdák diadalmaskodtak. A Czestochowa, valamint 2400 nézője a 3:1-es idegenbeli siker és a kétjátszmás előny után nem gondolta, hogy aranyszettre lesz szüksége a házigazdának, pedig ez történt.
Az olasz Yamamay Busto Arsizio nyerte meg a női CEV-kupát, miután a döntő visszavágóján, hazai pályán, ötezer néző előtt négyjátszmás mérkőzésen legyőzte a török Galatasarayt, majd az aranyszettben is jobbnak bizonyult ellenfelénél. Az összecsapás közel két órán át tartott.
Az azeri Lokomotív Baki nyerte meg a női röplabdázók Challenge-kupáját, miután a döntőben aranyszettel győzött a honi rivális Azerrail Baki ellen. A sorozat előző idényében szintén ez a két gárda jutott be a fináléba, de akkor az Azerrail győzött. A Lokomotív három elveszített európai kupafinálét követően először nyert a döntőben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 21:42, csütörtök | Sport
Madaras Ákos: Ezüstös siker a Rotax Grand Festivalon.
Az elmúlt hétvégén az olaszországi Sarnóban rendezték meg a Rotax Grand Festivalt, ahol a világ minden tájáról érkező fiatal gokartosok mérték össze tudásukat.
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Sport
Premier League - Szoboszlai jobbhátvédként a forduló álomcsapatában
Szoboszlai Dominik, a bajnok Liverpool magyar futballistája bekerült a harmadik forduló álomcsapatába a Premier League hivatalos honlapján.
2025. Szeptember 02. 14:18, kedd | Sport
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Szeptember 02. 07:22, kedd | Sport
Premier League - Slot: Szoboszlai hihetetlenül teljesített
A bajnoki címvédő Liverpool labdarúgócsapatának edzője, Arne Slot szerint a győztes gólt szerző Szoboszlai Dominik hihetetlenül teljesített jobbhátvédként az Arsenal ellen az angol élvonal vasárnap esti rangadóján.