Hírek
2016. Április 07. 18:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnapi pihenőnap - A zárva tartásról szóló törvény visszavonását kéri a Liga

Még a népszavazás előtt vonják vissza a vasárnapi zárva tartásról szóló törvényt, és a kormány terjesszen az Országgyűlés elé olyan törvénymódosítást,
amely szigorítja a kereskedelemben a vasárnapi foglalkoztatás szabályait, növeli annak költségeit - javasolja a Liga Szakszervezetek.
Az érdekképviselet csütörtöki közleménye szerint a népszavazás megszervezése milliárdokba kerülne, miközben eredménye "előre borítékolható", a felmérések egyhangúlag igazolták, hogy a lakosság mintegy kétharmada elutasítja a kötelező vasárnapi zárva tartást.
A milliárdoknak jobb helye lenne a közszolgáltatásokat nyújtó munkavállalók béremelésénél vagy munkakörülményeik javításánál - fogalmaz a Liga.
Az érdekképviselet szerint, ha a kereskedelmi törvény a jelenlegi 50-ről 200 százalékra emelné a vasárnapi munkavégzésért járó pótlékot, és egy helyett kettőre a kötelezően vasárnapra eső pihenőnapok számát, továbbá szigorítaná a túlórák elrendelésének szabályait, azzal további munkaerő felvételére ösztönözné a kereskedelmi ágazatban tevékenykedő vállalkozásokat, az ágazat munkavállalóinak pedig több szabadidőt biztosítana, és egyúttal magasabb részt juttatna nekik a vasárnapi extra profitból.
A Liga Szakszervezetek emellett szükségesnek tartja egy olyan rendszer kialakítását, amely biztosítja, hogy a munkavállalók szabadon dönthessenek a vasárnapi munkavégzésről.
A szocialista Nyakó István vasárnapi boltzár eltörlésével kapcsolatos népszavazási kérdését szerdán hitelesítette a Kúria.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget