Városlista
2026. február 13, péntek - Ella, Linda

Hírek

2017. Február 19. 09:12, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Vasárnap elhagyhatja a jégtorlasz az országot

Vasárnap elhagyhatja a jégtorlasz az országot

Várhatóan a nap folyamán elhagyja az országot a Tiszán levonuló jégtorlasz - mondta az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szóvivője az M1 aktuális csatornán vasárnap reggel.

Siklós Gabriella elmondta: a még érvényben lévő harmadfokú árvízvédelmi készültségeket nem a vízállás, hanem a jéghelyzet indokolja. Így a jégtorlasz levonulásával várhatóan tovább enyhítik, illetve visszavonják a készültséget.

A belvízi helyzetről azt mondta: jelenleg mintegy 37 900 hektár van víz alatt. A legnagyobb elöntések továbbra is a Körösök és a Közép-Tisza vidékén vannak. Az OVF szóvivője jelezte, jelenleg az időjárás is kedvez a belvízi védekezés szempontjából, a jövő héten viszont csapadékosra fordul idő, emiatt ha további javulás nem is, de stagnálás várható a belvízi helyzetben.

Címkék: jég, jégtorlasz, tisza

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan

2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg

2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez