Városlista
2026. május 23, szombat - Dezső

Hírek

2024. Április 23. 12:03, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Az Európai Bizottság után a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is megerősítette: a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára, jövőre az uniós rangsor élmezőnyében lehet

- közölte kedden feltett Facebook-posztjában Varga Mihály pénzügyminiszter.

A Nemzetközi Valutaalapra (IMF) forrásként hivatkozó mellékelt grafikon szerint a nemzetközi pénzintézet 3,3 százalékos gazdasági növekedést prognosztizál 2025-re Magyarországon. Az Európai Unió 27 tagországa közül ennél gyorsabb, 3,5-4,0 százalékos növekedést az IMF csak három országban, Máltán, Romániában és Lengyelországban vár.

Címkék: gazdaság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita

2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld

Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt

A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.