Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2012. Február 17. 07:23, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Van, ahol már péntektől igényelhető a támogatás

Van, ahol már péntektől igényelhető a támogatás

Hiába érdeklődtek a lakáscélú szociálpolitikai támogatás iránt a családok, igényeiket eddig sorra elutasították a pénzintézetek – írja pénteken utcára kerülő számában a Magyar Nemzet.

Ennek az az oka, hogy a bankok nem írták alá azokat a papírokat, amelyek elengedhetetlenek az államilag támogatott lakásvásárláshoz. Itt a változás: már van olyan bank, ahol péntektől igényelhető a szocpol.

A lap kitér rá, hogy az új lakások vásárlásához és építéséhez igényelhető szociálpolitikai támogatás 2012 elejétől igényelhető, de az együttműködés a bankokkal még gyerekcipőben jár – azok elutasítják a kérelmeket.

A Magyar Nemzet egyik olvasója több banknál is érdeklődött az előző Fidesz-kormány által bevezetett, majd januártól módosított formában újraindított, úgynevezett szocpolról. A felvilágosítások a pénzintézetek részéről arról szóltak, hogy nem tudják befogadni az igényeket. Hogy mi az oka az elutasításnak? Arról érdemi tájékoztatást sem kapott. A végtörlesztéssel járó procedúrák lekötik minden idejüket és kapacitásukat – mondták a banki ügyintézők.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll