Hírek
2012. Augusztus 28. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Valóban rontja a monitor a gyerekek szemét?

Miközben a technika egyre inkább forradalmasodik és ez előrelépést is jelent, a szemet viszont károsíthatja a számítógépek, tabletek állandó használata - hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Ahogyan fejlődik az iskolai technológia, s egyre inkább a számítógépeket használják oktatásra a tanárok és tanulásra a diákok, úgy panaszkodik egyre több tinédzser szemfáradtságról - írja a Fox News.
A komputer rendszeres fiatalkori használata számítógépes látás-szindrómát okozhat. Mindez egy sor olyan panasszal jár együtt, mint a szem megerőltetése, homályos látás, fejfájás, fókuszvesztés, a koncentráció hiánya, nyaki fájdalom és akár kettős látás is - mondta Dr. Andrea Thau, az amerikai Optometrista Társaság tagja.
A szakértők a megelőzés érdekében azt javasolják, hogy minden húsz perc után tartson a felhasználó húsz másodperces szünetet, amikor nem a képernyőt nézi, s a szemtől legalább 10-12 cm távolságra legyen a képernyő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 29. 07:54, vasárnap | Életmód
NAV: szombattól már nem hozhatók be szabadon a műtárgyak, régiségek
2025. Június 28. 08:41, szombat | Életmód
Az agrárminiszter szerint jó minőségű a magyar dinnye
A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami azt jelenti, hogy a dinnyetermesztők ki tudják elégíteni a hazai igényeket és exportálni is tudnak
2025. Június 27. 07:24, péntek | Életmód
Palkovics László: hamarosan elkészül Magyarország megújított MI-stratégiája
A Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM) hamarosan a kormány elé kerülhet Magyarország megújított Mesterséges Intelligencia Stratégiája
2025. Június 27. 07:14, péntek | Életmód
Nagy István: a komló és sörárpa termesztésének komoly jövője van Magyarországon
A magyarországi komló- és sörárpa-termesztésnek komoly jövője van, ugyanis az országban működő sörgyárak képesek a jelenleginél jóval nagyabb mennyiséget is felvásárolni ezekből