Hírek
2017. Augusztus 26. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: Sárközy Júlia, az MTI tudósítója jelenti:
Újabb terrortámadásokkal fenyegeti az Iszlám Állam Rómát és a Vatikánt

Az olasz fővárost és Ferenc pápát fenyegető több videofelvételt tettek közzé az Iszlám Államhoz (IÁ) tartozó terroristacsoportok internetes oldalaikon.
Christoph Graf, az egyházfőt védő svájci gárdisták parancsnoka maga sem zárta ki a Vatikán elleni merénylet lehetőségét - jelentette az olasz sajtó pénteken.
Az Iszlám Állam egyik kommunikációs csatornájaként ismert Al-Hayat Media Center által közölt videón azt látni, hogy dzsihadista fegyveresek Krisztus-szobrokat semmisítenek meg, valamint széttépnek egy Ferenc pápát ábrázoló posztert. A felvételen angolul arra figyelmeztetik a "hitetleneket", hogy az Iszlám Állam fegyveresei Rómába is eljutnak. A videót a Fülöp-szigeteki Marawiban forgatták.
Olasz sajtóértesülések szerint az utóbbi napokban a terroristaszervezet más oldalain is több hasonló videót publikáltak, amelyek szerint magányos farkasok, vagyis merényletet egyedül elkövető terroristák támadják meg majd Rómát és a Vatikánt is. A fenyegetésekben gázolásos és késeléses merényletekről is beszélnek.
Az olasz hatóságok hangsúlyozták, hogy egyetlen egy ország, így Itália sem érezheti magát biztonságban a merényletekkel szemben. Nem ez az első alkalom, hogy az IÁ az internetes oldalain Rómát és a Vatikánt fenyegető videofelvételeket hoz nyilvánosságra, amelyeken a terroristaszervezet zászlói lobognak a Colosseum tetején vagy a Szent Péter téren.
Christoph Graf, a svájci gárdisták parancsnoka úgy nyilatkozott: csak idő kérdése, hogy Rómában is terrormerényletet kövessenek el, esetleg a Vatikán ellen is. Hangsúlyozta, hogy az egyházfő és a pápai állam védelmére hivatott svájci gárda minden eshetőségre felkészült.
Olaszországban számos más európai állammal ellentétben eddig nem követtek el iszlamista terrormerényletet. Elemzők szerint azért, mert eddig Olaszország folyosóként szolgált a Közel-Keletről és Afrikából Európába tartó dzsihadisták számára, valamint menekülési útvonalként is az ellentétes irányban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 02. 06:58, hétfő | Külföld
Lengyel elnökválasztás - Karol Nawrocki nyert a végeredmények szerint
2025. Június 01. 08:17, vasárnap | Külföld
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását. Az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt a Fehér Házban pénteken.
2025. Június 01. 08:12, vasárnap | Külföld
Parajd - A katasztrófa sújtotta térségbe látogatott a román elnök
A katasztrófa sújtotta székelyföldi Parajdra érkezett szombat délben Nicusor Dan román államfő.
2025. Május 31. 08:10, szombat | Külföld
Duna Napok - Színes programkínálattal kezdődött el a 11. Duna Napok Torockón
Színes programkínálattal, kiállítással, kézművesvásárral és kiadós koncertprogrammal kezdődött el pénteken a 11. Duna Napok az erdélyi Torockón.