Városlista
2025. június 1, vasárnap - Tünde

Hírek

2020. Március 06. 11:58, péntek | Belföld
Forrás: mti

Újabb országos közlekedésbiztonsági akciót tart a rendőrség

Újabb országos közlekedésbiztonsági akciót tart a rendőrség

A jövő héten - március 10-12-én - országszerte közlekedésbiztonsági ellenőrzésekre számíthatnak a teherautó- és autóbuszsofőrök - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint az ITM által koordinált közúti műszaki, illetve megfelelőségi vizsgálatok célja a közlekedésbiztonsági kockázatot jelentő személy- és áruszállító járművek kiszűrése, szankcionálása.

A tárca jelezte, Magyarország rendszeresen részt vesz a tizennégy európai ország közlekedési hatóságait tömörítő Euro Controle Route (ECR) együttműködés ellenőrzéseiben, amiket havonta-kéthavonta tartanak. A tavaly lebonyolított hét akció során majdnem 7800 személy- és áruszállító járművet, több mint 5500 teherautót és több mint 2200 buszt vizsgáltak meg, ezek közül minden tizedik problémásnak bizonyult.

Az ellenőrzés során a hatóság munkatársai a gépjárművek általános műszaki állapotát, előírásoknak való megfelelőséget vizsgálják. A vizsgálat kiterjed a menetíró készülékek ellenőrzésére, a vezetési és pihenőidők betartására is. Ha a műszaki, biztonsági és környezetvédelmi tulajdonságokra vonatkozó rendelkezések megsértésének mértéke ezt indokolttá teszi, az eljáró hatóság a szabályszegő járművet a közlekedésbiztonsági kockázat elhárításáig visszatartja - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát

A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja

2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld

NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak

A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken

2025. Május 30. 16:51, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna egy veszélyes ország

Az online csalásokban részt vevő bűnözői csoportok 80 százaléka ukrán háttérrel dolgozik, ukrán emberekből áll, Ukrajnában van a központjuk.

2025. Május 30. 12:29, péntek | Belföld

NAK-terméktanács: júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére

A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz miatt júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére, a termés várhatóan meghaladja majd a tavalyit