Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2019. Október 07. 14:20, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Új támogatási programot hirdet a viharkárok enyhítésére az agrártárca

Új támogatási programot hirdet a viharkárok enyhítésére az agrártárca

Az elmúlt hónapok viharkárainak enyhítésére az Agrárminisztérium (AM) 600 millió forint keretösszeggel új támogatási programot dolgozott ki - közölte a tárca hétfőn az MTI-vel.

A vissza nem térítendő, úgynevezett csekély összegű támogatást a viharral érintett települések mezőgazdasági termelői igényelhetik a termelőeszközökben keletkezett károkra.

A támogatási kérelmet 2019. október 15. és 31. között lehet benyújtani a Magyar Államkincstárhoz. Hiánypótlás nincs, a kérelemhez mellékelni kell a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara csütörtökig kérelmezhető igazolását a viharkárról. Az AM a közlemény szerint több száz jelentkezőre számít.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld

Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója

A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.