Hírek
2012. December 21. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Új műtéti beavatkozás a daganatos gyógyításban Nyíregyházán

Az eljárás meghonosítója, Tóth Lajos sebész a kemoterápiás oldatot ellenőrzi egy vastagbél-daganatos beteg citoreduktív műtétje és hyperthermiás kemoterápiás kezelése során a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház központi műtőjében 2012. december 19-én. A Magyarországon korábban nem alkalmazott, 6-8 órás műtéti eljárás során a daganatos részeket eltávolítják, majd még altatásban magas hőmérsékletű, nagy koncentrációjú kemoterápiás oldatot keringetnek a hasüregben egy speciális berendezés segítségével a maradék daganatsejtek elpusztítása céljából. Az eljárással a hasüregi daganatos betegek egyébként néhány hónapos túlélési esélyei a sokszorosára nőnek, és a teljes gyógyulás is elérhető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.
2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.