Hírek
2024. Március 02. 11:58, szombat |
Életmód
Forrás: MTI
Üdüléssel támogatja a sérült gyermeket nevelő egyszülős családokat az Egyszülős Központ
Üdüléssel támogatja a sérült gyermeket nevelő egyszülős családokat az Egyszülős Központ, mivel ezeknek a szülőknek legfőképpen a feltöltődés, a kikapcsolódás lehetősége hiányzik az életükből
- közölte a központ szombaton az MTI-vel.
A közlemény szerint Magyarországon a becslések szerint 24 ezren élnek fogyatékossággal - életkortól függetlenül - egyszülős családban, közülük 16 ezren felnőttkorúak és 11 ezren vannak azok a felnőttek, akik nem tanulnak és nem is dolgoznak, így ők teljes mértékben a szülő támogatására szorulnak.
A sérült gyermeket nevelő egyedülálló szülők sokféle területen érzik, hogy segítségre lenne szükségük, de leginkább a feltöltődés lehetősége hiányzik az életükből - idézik a közleményben az Egyszülős Központ és a Találj Magadra Egyesület közös felmérését.
Hozzátették: a központ üdülési lehetőséget hirdetett kifejezetten sérült gyermeket nevelő egyszülős családoknak. Március közepén 51 fő, összesen 17 család vehet majd részt egy 5 napos kikapcsolódáson a Kolping Hotel Spa & Family Resortban. A program a Mol-Új Európa Alapítvány 6 millió és a Magyar Kolping Családi Üdülési Alapítvány 2 millió forintos támogatásával valósul meg.
A közleményben kitértek arra is, hogy idén márciusban a sérült gyermeket nevelő egyedülálló szülőket egy új program keretében támogató csoportba hívják, ahol tematikus alkalmakon beszélhetik át az élethelyzetükben felmerülő kérdéseket, és segítenek nekik megoldásokat, válaszokat találni azokra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 16:00, szombat | Életmód
Szép új világ 2. - Ember vagy gép? Közelebb van, mint hinnénk
Eljöhet az idő, amikor már nem tudjuk pontosan megmondani: emberrel beszélünk, vagy egy géppel?
2026. Január 31. 15:00, szombat | Életmód
Tavaly 2,4 millióan utaztak a BAHART kompjain és hajóin
A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) hajóin és kompjain tavaly csaknem 2,4 millióan utaztak, ami az elmúlt 30 év egyik legjobb teljesítménye és 53 ezerrel haladja meg a 2024-es forgalmi adatokat
2026. Január 31. 10:34, szombat | Életmód
Elhunyt Fenyő Miklós
Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós énekes, dalszerző - közölték szombaton a zenész hivatalos Facebook-oldalán.
2026. Január 30. 08:00, péntek | Életmód
Szép új világ: Humanoid robotok gyártásába kezd a Tesla
Két autómodell gyártását is leállítja a Tesla, hogy azok gyártosorait átalakítva humanoid robotokat gyártson. Évente akár 1 millió Optimus robot készülhet.
