Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2011. Július 05. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Továbbra sem álltak le a trükkökkel a multik

Továbbra sem álltak le a trükkökkel a multik

A tisztességtelen forgalmazói magatartásról szóló törvény tavaly év végi módosítása nyomán némi javulás tapasztalható az üzletláncok beszerzési gyakorlatában, ám a kormánynak még korai lenne hátradőlni, a multinacionális üzletl


Már tapasztalhatunk bizonyos jó irányú törekvéseket a multinacionális kereskedőláncok egyes tagjaitól arra, hogy végre a hazai beszállítókkal is partnerként viselkedjenek, ám a trükközés továbbra is jelen van a rendszerben – jelentette ki a Magyar Nemzet megkeresésére Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke, az Országgyűlés fideszes alelnöke.

A lapot megkereső termelők több olyan módszerről is beszámoltak, amivel a hazai termékeket a multiláncok versenyhátrányba hozzák a külföldiekkel szemben, illetve ezzel együtt megnehezítik a magyar gazdálkodók terményértékesítését.

Címkék: multi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.