Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2020. Július 23. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Továbbra is Budapesten van a legtöbb aktív koronavírus-fertőzött

Továbbra is Budapesten van a legtöbb aktív koronavírus-fertőzött

Továbbra is Budapesten van a legtöbb aktív fertőzött - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.

A kormányzati portálon azt írták: a fővárosban 171 az aktív fertőzöttek száma, ezt Pest megye követi 75-tel. Jelenleg egy olyan megye van, ahol nincs aktív fertőzött: Tolna.

Kiemelték, hogy az elmúlt hetekben az aktív fertőzöttek száma fokozatosan csökken. Május elején a számuk 2055-nél tetőzött, a szerdai adat: 487.

Hetvenhat embert, az aktív fertőzöttek 16 százalékát ápolják kórházban, közülük négyen vannak lélegeztetőgépen - tették hozzá.

A koronavirus.gov.hu szerda reggel arról tájékoztatott: tizenkilenccel 4366-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, újabb elhunyt nincs.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait

Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.