Hírek
2018. Március 22. 12:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Továbbra is biztosított az ország gázellátása
Biztosított Magyarország gázellátása, az ország öt gáztárolójában 1,7 milliárd köbméter földgáz áll rendelkezésre, ez a mennyiség még egy elhúzódó tél esetén is fedezi az ország gázszükségletét
- mondta Scherer Zsolt, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szóvivője csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Kiemelte: az öt gáztorozó között található az úgynevezett biztonsági, stratégiai készlet, ami a kormányzati döntésnek megfelelően 1,2 milliárd köbméter gázt tartalmaz, ehhez eddig nem kellett hozzányúlni.
Scherer Zsolt arról is beszámolt, hogy Magyarország napi gázfogyasztása több mint 40 millió köbméter, ebből a lakosság körülbelül 20 millió köbmétert használ fel. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a gázrendszer kapacitása napi majdnem 200 millió köbméter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
