Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2022. Július 15. 11:54, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Tovább nőtt a majomhimlő magyar fertőzöttjeinek száma

Tovább nőtt a majomhimlő magyar fertőzöttjeinek száma

Újabb hat embernél diagnosztizálták a majomhimlő vírusát, így harmincra emelkedett az igazolt fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteken az MTI-vel.

Azt írták: a 23-50 év közötti férfiak majomhimlőre utaló tünetekkel fordultak orvoshoz, a laborvizsgálat pedig igazolta náluk a fertőzést. A betegek otthonukban tartózkodnak elkülönítve, legtöbbjük életvitel-szerűen a fővárosban él.

Valamennyi betegnél járványügyi vizsgálatot, kontaktkutatást végez a területileg illetékes járványügyi hatóság.

A betegség általános tünetekkel - láz, hidegrázás, izomfájdalom, hátfájdalom, fejfájás, fáradtság -, illetve a nyirokcsomók duzzanatával kezdődik, majd 1-3 nappal e tünetek után bőrkiütések jelennek meg. A kiütések sok esetben először az arcon, majd a tenyéren és a talpon fordulnak elő, de megjelenhetnek a szájnyálkahártyán, a nemi szerveken és a végbél környékén is.

Az NNK arra kéri a lakosságot, hogy aki majomhimlőgyanús tüneteket észlel magán, mielőbb forduljon orvoshoz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld

NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása

Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.