Hírek
2022. Július 15. 13:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Többször is megerőszakolt egy kislányt, nem először ítélték el emiatt
Tizenhat év fegyházra ítéltek jogerősen szexuális erőszak és gyermekpornográfia miatt egy visszaeső középkorú férfit - tájékoztatta a Fellebbviteli Főügyészség pénteken az MTI-t.
A férfi 2019-ben - előző szabadságvesztéséből történt feltételes szabadságra bocsátása alatt - ismerkedett meg egy Kispesten élő nővel és a 11 éves lányával. A férfi többször náluk töltötte az éjszakát és a kislány bizalmába férkőzve, szexuális indíttatásból többször alsóneműje alá nyúlt, segédeszközt is igénybe vett, és mobiltelefonjával súlyosan szeméremsértő videófelvételt készített róla - közölték.
A korábban hasonló bűncselekmények miatt már elítélt férfit a Fővárosi Törvényszék 2021-ben bűnösnek mondta ki folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak és gyermekpornográfia miatt. Mint különös visszaesőt 16 év fegyházzal sújtotta, amelyből feltételes szabadságra nem bocsátható. A bíróság végleg eltiltotta a férfit minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelyben 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezhetné, illetve vele egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban állna.
Az elsőfokú ítélet ellen a vádlott és védője fellebbezett.
A Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta a törvényszék döntését, amely így jogerőre emelkedett - áll a főügyészség közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben
A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
