Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2020. Január 21. 14:04, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Többfelé tovább romlott a levegőminőség

Többfelé tovább romlott a levegőminőség

A magas szállópor-tartalom miatt többfelé tovább romlott a levegőminőség.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ kedden az MTI-vel azt közölte: Egerben és Putnokon veszélyes, Kazincbarcikán és Sajószentpéteren egészségtelen a levegő minősége.

További hét településen kifogásolt a levegőminőség, ezek: Budapest, Miskolc, Nyíregyháza, Sajgótarján, Szeged, Szolnok és Vác.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ fokozottan felhívja az érintett településeken élők figyelmét, hogy a gyermekek, az idősek, a várandós kismamák és a krónikus betegségben szenvedők kerüljék a szabadban történő tartózkodást. Veszélyes levegőminőség esetén már az egészséges emberek is légúti tüneteket tapasztalhatnak.

A meteorológia előrejelzés alapján a következő napokban nem várható a levegőminőség jelentős javulása – tették hozzá.

A Főpolgármesteri Hivatal kedden közölte, továbbra is indokolt a budapesti szmogriadó tájékoztatási fokozatának fenntartása.

Címkék: levegő, szállópor, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban