Hírek
2019. Április 21. 18:15, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé rossz a levegő minősége
Országszerte többfelé rossz a levegő minősége az ózonkoncentráció emelkedése miatt - tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi Központ vasárnap az MTI-t.
Azt írták, tizenöt településen kifogásolt a levegő minősége: Budapesten, Ajkán, Győrben, Hernádszurdokon, Kazincbarcikán, Kecskeméten, Mosonmagyaróváron, Putnokon, Salgótarjánban, Szombathelyen, Százhalombattán, Székesfehérváron, Vácon, Várpalotán és Veszprémben.
Kiemelték továbbá, hogy a napsütéses időben emelkedett az ózon koncentrációja, így a légzőszervi betegségben szenvedők légúti tünetei erősödhetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
