Hírek
2016. Június 18. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Többen is felelősek a másfél éves gyöngyösi kislány halálában
Több illetékes szakember felelősségét is megállapította a május 12-én meghalt másfél éves gyöngyösi kislány ügyében indított kormányhivatali vizsgálat - tájékoztatta a Heves Megyei Kormányhivatal pénteken az MTI-t.
Közlésük szerint az Önkormányzatok Kistérségi Humán Szolgáltató Központ Család- és Gyermekjóléti Központ feladatellátását vizsgáló felügyeleti eljárása nyomán a gyermekjóléti szolgálat vezetőjének vezetői megbízása megszűnt, a család- és gyermekjóléti központ vezetője és két családgondozó pedig fegyelmi büntetésben részesült.
A Heves Megyei Kormányhivatal Gyöngyösi Járási Hivatalának illetékes osztályvezetője fegyelmi büntetést kapott, vezetői megbízatása megszűnt. A szintén fegyelmi eljárás alá vont gyámügyi szakügyintéző pedig lemondott szolgálati jogviszonyáról.
A közlemény kitér arra is, hogy a Heves Megyei Kormányhivatal Hatvani Járási Hivatalának tisztifőorvosa soron kívüli ellenőrzést folytat a kislány házi gyermekorvosával szemben, szakfelügyelő főorvost kért fel az eset orvosszakmai kivizsgálására. A szakfőorvos által megküldött véleménnyel a tisztifőorvos azonban nem értett egyet, ezért az Országos Tisztifőorvosi Hivatalhoz fordult az egészségügyi szakmai kollégium véleményének soron kívüli beszerzése érdekében.
A területi védőnővel szemben lefolytatott vizsgálatában a kormányhivatal nem tárt fel hiányosságot, a védőnő mulasztást, vétséget, szakmai szabályszegést, jogszabálysértést nem követett el.
A másfél éves gyöngyösi kislány május 12-én bekövetkezett halálát alultápláltság okozta. Szüleit emberölés gyanújával vette őrizetbe a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ásványolaj szövetség: 11,3 százalékkal nőtt a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első negyedévben
2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld
NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld
Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".
