Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2020. Február 24. 16:10, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több mint kétszázezer diákot várnak a pénz és vállalkozói témahétre

Több mint kétszázezer diákot várnak a pénz és vállalkozói témahétre

Több mint kétszázezer diákot várnak a március 2-án kezdődő pénz és vállalkozói témahét programjaira

- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára hétfő reggel az M1 csatornán.

Szepesi Balázs elmondta, a programsorozat két részből áll, az elsőben pénzügyi ismereteket adnak át a diákoknak, a másodikban pedig azt, miként lehet vállalkozást szervezni, egy ötlettől a termék előállításáig eljutni.

Hozzátette, meglátása szerint az a jó vállalkozás, amely triviális ötleteket képes egyesíteni, és olyan értékajánlattal jelentkezik, amelyen az emberek korábban nem gondolkodtak.

A diákok számára tartandó órákon kidolgozzák az ötleteiket, beszélnek a megvalósításról, a közös munkáról és arról is, hogy miként lehet egy terméket eljuttatni a vevőhöz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre

2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját

Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.