Városlista
2025. február 18, kedd - Bernadett

Hírek

2016. Január 15. 09:00, péntek | Külföld
Forrás: MTI

Több mint 4000 méter mélyre merül a kínai merülőkabin

Több mint 4000 méter mélyre merül a kínai merülőkabin

Befejezte első víz alatti küldetését a kínai fejlesztésű Csiaolung 2 merülőkabin, amely 4500 méter mélységben járt az Indiai-óceánban.

Erről a tengeri ásványi anyagokat kutató kínai szövetség számolt be csütörtökön.Az ember nélküli víz alatti robotot olyan területen vetették be, amely gazdag ásványi anyagokban; hétfőn körülbelül 9 órát töltött a víz alatt. A hivatalos közlés szerint a Csiaolung 2-vel a pontosabban meg nem nevezett területen a felszíni formákat, a hidrotermális szulfidokat és a mágnesességet vizsgálták.

A merülés része volt a kabin végső tesztjének, amelyet követően megkezdődik rendszeres gyakorlati használata.

A merülőkabint a Hszianjanghung-10 tudományos kutatóhajó szállította, amely szintén első útján járt mélytengeri területeken, és a tervek szerint június elejéig marad a térségben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 18. 08:02, kedd | Külföld

Ukrán elnök: Ukrajnát nem hívták meg a szaúdi orosz-amerikai tárgyalásokra, ezért nem fogadja el az eredményét

Ukrajna nem tudott róla, így nem is vesz részt a valószínűleg Szaúd-Arábiában megrendezendő amerikai-orosz tárgyalásokon, és nem ismer el semmilyen megállapodást Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül

2025. Február 15. 08:24, szombat | Külföld

Zelenszkij: amíg Ukrajna nem NATO-tag, másfél milliós hadseregre van szüksége

Ukrajnának, amíg nem csatlakozik a NATO-hoz, 1,5 milliós hadseregre van szüksége ahhoz, hogy ellenálljon Oroszországnak

2025. Február 15. 08:20, szombat | Külföld

Ferenc pápát kivizsgálják a római Gemelli kórházban

Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Gemelli-klinikára ment kivizsgálásra, hörghurutjának kezelésére - közölte a szentszéki sajtóközpont.

2025. Február 14. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump szerint Szaúd-Arábiában lehet az első találkozója Vlagyimir Putyinnal

Szaúd-Arábiában jöhet létre az első Trump-Putyin találkozó az új amerikai adminisztráció idején - ezt Donald Trump amerikai elnök közölte szerdán újságírókkal a Fehér Házban.