Városlista
2026. június 29, hétfő - Péter, Pál

Hírek

2018. Szeptember 13. 07:24, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több mint 30 millió forint gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdési akcióján

Több mint 30 millió forint gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdési akcióján

Több mint 30 millió forint gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdést adománygyűjtő akcióján - közölte a segélyszervezet az MTI-vel.

Az akció célja az volt, hogy szeptember 1-jéig ezer rászoruló gyerekhez juttassanak el 10-10 ezer forint értékű, személyre szabott, minőségi tanszercsomagot.

A segélyszervezet közleményében azt írta, az akció sikeres volt: az első becsengetésig sikerült ezer hátrányos helyzetű magyar gyermek iskolatáskáját megtölteni tanszerekkel, és további háromszáz határon túli rászoruló gyermek is részesült az adományból. A segélycsomagok idén is a segélyszervezet országos intézményhálózatán keresztül jutottak el a családokhoz.

Hozzátették: az augusztus közepén indított pénzadománygyűjtés során a 1353-as adományvonalra több mint 86 ezer felajánlás érkezett, és minden hívás és SMS 250 forint támogatást jelentett. Így az adományvonalon érkezett felajánlás összege meghaladta a 21 millió forintot. A kampány során magánadományozóktól és vállalati felajánlásokból további mintegy 10 millió forint is érkezett.

Mint írták, így nemcsak az alap célkitűzését teljesítették, hanem lehetőségük van egész évben segíteni: egyrészt évközben is tudnak tanulási támogatást - iskolaszereket és egyéb kézzelfogható támogatást - nyújtani a hozzájuk forduló iskolásoknak, másrészt a Kapaszkodó program keretében országszerte folytatni tudják a mintegy 2000 rászoruló gyermek év közbeni fejlesztését, felzárkózásának elősegítését, amellyel a gyerekek valódi esélyt kapnak a szegénység okozta hátrányok leküzdéséhez.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után

A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.

2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható

Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.