Hírek
2016. December 22. 09:46, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Több mint 3 tonna lejárt édességet vontak ki a forgalomból
Több mint 3 tonna lejárt édességet és édesipari alapanyagot vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) értesítése alapján.
A Nébih csütörtöki tájékoztatása szerint a NAV megkeresésére ellenőrzést tartott egy törökbálinti raktárban, ahova a NAV munkatársai egy 15 tonna édesipari terméket szállító román kamiont kísértek a magyar-román határról.
Az ellenőrzést végzők gyanús körülményeket észleltek, ezért értesítették a Nébihet. A raktárban az előzetes vizsgálat alapján lejárt minőségmegőrzési idejű tételek voltak, valamint megtalálták az előző napi szállítmányt is, így összesen 30 tonna (64 raklap) édességet vizsgáltak át a Nébih szakemberei.
Az eljárás folyamatban van, milliós nagyságrendű bírság várható - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
