Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2016. November 05. 11:36, szombat | Bulvár
Forrás: mti

Több mint 170 millióért cserélhet gazdát J. K. Rowling kéziratos varázslókönyve

Több mint 170 millióért cserélhet gazdát J. K. Rowling kéziratos varázslókönyve

Ötszázezer fontért (172 millió forint) cserélhet gazdát a Sotheby\'s aukciósház decemberi árverésén J.K. Rowling kéziratos varázslókönyve,

amelyből annak idején mindössze hét példányt készített a Harry Potter regénysorozat szerzője.

A Bogar bárd meséi című könyv ritka példányát Barry Cunningham bocsátja árverésre, aki az 1990-es évek derekán átformálta a világ könyvkiadását azzal, hogy publikálta a Harry Potterről szóló mesét - írta a BBC News.

Cunningham most Rowling áldásával válik meg a kézirattól és a londoni aukcióból befolyó összeg egy részét az írónő Lumos nevű jótékonysági szervezetének adományozza.

A féldrágakövekkel és ezüstszínű koponyával díszített kéziratba Rowling személyes üzenetet is írt a már saját kiadóvállalattal rendelkező Cunninghamnek.

"Barrynek, a férfinak, aki hitt benne, hogy egy szemüveges varázslófiúról szóló terjengős történetet el lehet adni... Köszönöm" - olvasható a barna bőrkötéses kézirat egyik lapján.

A Bogar bárd meséi (The Tales of Beedle the Bard) egy fiktív könyv a Harry Potter-sorozatban, és egy valódi könyv is egyben, amelyet az írónő írt a regényfolyam mellé. Az olvasók a sorozat utolsó kötetében, a Harry Potter és a Halál ereklyéiben találkozhattak a könyvvel, amelynek valós változata 2008 decemberében jelent meg.

Rowling azonban eredetileg csak hét darab, kézzel írt és maga illusztrálta barna bőrkötéses példányt készített a mesekönyvből 2007-ben. A hét példányból hatot olyan embereknek adott, akik kiemelkedő szerepet játszottak a sorozat létrejöttében, a hetediket pedig elárverezték jótékonysági célra. A 2007-es aukción a várakozásokat 40-szeresen meghaladó összeget, 1,95 millió fontot fizettek a ritka kéziratért.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 07:31, kedd | Bulvár

Elhunyt Mario Vargas Llosa irodalmi Nobel-díjas író

Nyolcvankilenc éves korában elhunyt Mario Vargas Llosa irodalmi Nobel-díjas perui-spanyol író.

2025. Április 14. 07:50, hétfő | Bulvár

Nemzetközi gitárfesztivált rendeznek Szegeden

Koncerteket, mesterkurzusok, szakmai előadások is szerepelnek a csütörtökön kezdődő 26. Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál programjában - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

2025. Április 13. 10:35, vasárnap | Bulvár

Sikeresen teljesítették a magyar űrhajósok a NASA kiképzését

Az Axiom Mission 4 (Ax-4) űrhajósai, köztük a magyar kutatóűrhajós, Kapu Tibor, és tartalékosa, Cserényi Gyula, sikeresen befejezték a NASA űrhajóskiképzését - közölte HUNOR - Magyar Űrhajós Program szombaton a Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:47, péntek | Bulvár

A Prada olasz luxuscikk gyártó megvásárolja a Versace divatcéget

A Prada olasz luxuscikk gyártó csoport 1,25 milliárd euróért megvásárolja a Versace divatcéget a Capri Holdings vállalattól - közölte a Prada a honlapján közzétett közleményében csütörtökön.