Hírek
2018. Április 22. 17:45, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Több fegyvert akart Magyarországra csempészni – Vádat emelnek ellene
Vádemelési javaslattal lezárta a nyomozást a rendőrség egy szerb férfival szemben, aki egy lőfegyvert és több kulcstartó méretű tűzfegyvert próbált Magyarországra csempészni Röszkénél
- tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője vasárnap az MTI-t. Juhász Árpád közölte, a pénzügyőrök a rendőrökkel közösen ellenőrizték február 2-án a belépésre jelentkező szerb férfi svéd rendszámú autóját, amelyben egy elrejtett lőfegyvert, valamint több tűzfegyvert és lőszereket találtak.
Az őrizetbe vett szerb férfi beismerő vallomást tett. A nyomozás során bevont szakértő megállapította, hogy a kulcstartó méretű tárgyak házilag készültek, és tűzfegyvernek minősülnek - tudatta a főtörzsőrmester.
A rendőrség befejezte a nyomozást, és az iratokat vádemelési javaslattal továbbította az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
