Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2011. Augusztus 01. 07:21, hétfő | Belföld
Forrás: HírTV

Tízezrekbe kerülhet a tanévkezdés

Tízezrekbe kerülhet a tanévkezdés

1 millió 300 ezren kezdik meg ősszel az iskolát - az oktatási államtitkárság adatai szerint. Az országos tanévnyitó a Győr-Moson-Sopron megyei Lipóton lesz, ahol egy kisiskola indul újra.

Az államkincstár eddig 13 olyan iskoláról tud, amely ősztől egyházi fenntartásba kerül, további tizenegynél pedig folyamatban van az átadás.

A tanévkezdés idén is tízezrekbe kerülhet egy-egy családnak. Az első osztályosok tankönyv-csomagjának átlagára csaknem 6.500 forint, de a hetedikbe, vagy az általános iskola nyolcaddik osztályába járó diákok tankönyveinek ára a 10-11 ezer forintot is meghaladhatja.

Szeptembertől az ingyenes tankönyvellátásra jogosult tanulók állami támogatása a korábbi 10 ezerről 12 ezer forintra nő, megszűnt viszont a minden tanuló után igényelhető ezer forintos normatíva. (rá)

hírTV

Címkék: tanév

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.