Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2019. Augusztus 28. 07:42, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tízezrekbe kerül az iskolakezdés a családoknak

Tízezrekbe kerül az iskolakezdés a családoknak

Harminc-negyvenezer forintba kerül gyermekenként az iskolakezdés

A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján végzett számítások szerint gyermekenként harminc-negyvenezer forintba kerül egy általános iskolás diák tanévkezdése, ezért nagy segítség, hogy korábban érkeznek meg a családtámogatások - mondta Kutassy Jenő, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének alelnöke az M1 kedd esti műsorában.

Az óvodától a felsőoktatásig kétmillió embert érint a tanévkezdés - folytatta. Őket olyan intézkedések is segítik, mint az étkeztetés támogatása, a tankönyvek ingyenessé tétele, valamint a családtámogatások, amelyeket szeptember helyett már augusztus végén megkapnak a családok - emelte ki. Utóbbit azért nevezte fontosnak, mert az iskolakezdéssel kapcsolatos kiadások már augusztus végén jelentkeznek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani