Hírek
2013. Április 02. 07:56, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Tiltott étrend-kiegészőket kerestek a közegészségügyi felügyelők
A fogyasztók egészségére káros étrend-kiegészítőket kerestek a közegészségügyi felügyelők a boltokban; az elmúlt időszakban betiltott közel hatvan készítmény közül az üzletekben kétféle étrend-kiegészítő szabálytalan forgalmazásával találkoztak - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a felügyelők országszerte 864 ellenérzést végeztek, s a vizsgálatok során további három betiltott termék internetes forgalmazásáról is tudomást szereztek. Ezekkel kapcsolatban jelenleg az eljárásra illetékes hatóság megkeresése és a készítmények egyértelmű beazonosítása tart, az ellenőrzés során feltárt szabálytalanságokkal összefüggő eljárások folyamatban vannak.
Az ÁNTSZ tájékoztatása szerint az interneten keresztül a bizonytalan, vagy egyáltalán nem azonosítható forrásból beszerzett készítmények esetében már közel sem ilyen kedvező helyezet, ezért a tisztiorvosi szolgálat ismételten felhívja a figyelmet, hogy csak biztosan azonosítható forrásból származó, magyar címkével ellátott terméket vásároljanak a fogyasztók.
Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal március 18. és 22. között végzett országos utóellenőrzési akciót, amelynek az volt a célja, hogy megvizsgálják: valóban leszedték-e a boltok polcairól azokat a termékeket, amelyek veszélyeztethetik a fogyasztók egészségét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 07:22, szerda | Belföld
Kövér László: a jelenlegi Európai Bizottság Magyarországot az unió fekete bárányaként kezeli
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
