Hírek
2011. November 10. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: TeaÜnnep
Teával a nátha ellen
Ebben a zord időjárásban, gyakrabban leszünk betegek, főleg náthásak, mint az év más szakában, de az átmeneti enyhülés sem segít, mert az meg az influenzának kedvez.
Ilyenkor (is) jól jön egy pohár tea, ami segít a betegségek megelőzésben, vagy a már kialakult betegség legyűrésében, de a betegség utáni lábadozás időszakában is. Nézzünk is mindjárt körbe, hogy mely teákra számíthatunk ilyenkor.
• bodza tea
• csipkebogyó tea
• kamilla tea
• hársfa tea
• borsmenta tea
• citromfű tea
• kasvirág (Echinacea) tea
• zöld tea
• mate tea
• lapacho tea
• rooibos tea
Nátha elleni teakeverék:
Hozzávalók: 20 dkg zsálya levél, 20 gramm kakukkfű, 20 gramm ánizs, 15 gramm lándzsás útifű, és 15 gramm édeskömény.
Az alapanyagokat jól keverjük össze, és főzzünk belőlük teát, amit esetleg mézzel édesíthetünk. Kiváló tea megfázásra, sőt köhögésre is. A teakeveréket még kiegészíthetjük bodza és hársfavirággal is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
