Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

Kellemes tavaszi idő várható számottevő csapadék nélkül a húsvéti hosszú hétvégén, de a szél többször is élénk, olykor erős lehet. Húsvétvasárnap a napos időben 18 és 22 Celsius-fok közé emelkedik a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Nagypénteken délelőtt általában sok lesz a felhő, majd nyugat felől határozottan csökken a felhőzet. Elsősorban a nap első felében és főleg a középső országrészben egy összeáramlási vonal mentén előfordulhat további zápor. Az északi, északnyugati szél nagy területen lesz erős, de a nyugati vármegyékben viharos lökések is lehetnek. A csúcshőmérséklet 13 és 19 fok között alakul.

Nagyszombaton sok napsütésre lehet számítani fátyol- és gomolyfelhőkkel, csapadék nem várható. Az északnyugati, nyugati szél többfelé megélénkül, néhol megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 0 és plusz 5 fok között várható, de a derült és szélcsendes, hidegre hajlamos helyeken gyenge fagy előfordulhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 20 fok között alakul.

Húsvétvasárnap napos időre van kilátás kevés gomolyfelhővel, csapadék nem lesz. A nyugati, délnyugati szél helyenként megélénkül. Hajnalra általában 1 és 6 fok közé csökken a hőmérséklet, ennél hidegebb a fagyzugokban lehet, majd délutánra 18 és 22 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Húsvéthétfőn is többnyire napos idő valószínű a fátyol- és gomolyfelhők mellett, de északon átmenetileg felhősebb időszakok is lehetnek. Az ország északi felén helyenként zápor előfordulhat. Az északnyugatira forduló szél az északi megyékben nagy területen megerősödik. A minimum általában 3 és 10 fok között alakul, a maximum pedig 17 és 23 fok között várható.

Címkék: időjárás, tavasz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: Stop önkény

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.

2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld

A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este

Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.