Városlista
2025. december 2, kedd - Melinda

Hírek

2013. Július 05. 11:56, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Tavares-jelentés - MSZP: a Fidesz kivezeti Magyarországot Európából

Tavares-jelentés - MSZP: a Fidesz kivezeti Magyarországot Európából

Az MSZP szerint a Tavares-jelentésre válaszoló parlamenti határozat pénteki elfogadásával a Fidesz világossá tette, hogy Orbán Viktor korlátlan hatalmának biztosítása fontosabb számára, mint a demokratikus alapértékek betartása.

Ezt Harangozó Gábor országgyűlési képviselő közölte az MTI-vel, hozzátéve: ez az út kivezeti Magyarországot Európából, ezért ehhez az MSZP nem asszisztál.
Az Európai Parlament szerdán fogadta el az alapvető jogok magyarországi helyzetéről szóló, Rui Tavares portugál zöldpárti EP-képviselő által készített jelentést. A magyar Országgyűlés erre válaszul pénteken határozati javaslatot szavazott meg, amely szerint az EP szembemegy az európai értékekkel, és veszélyes útra vezeti az Európai Uniót. Igennel voksoltak a Fidesz, a KDNP és a Jobbik politikusai, míg az MSZP-frakció távol maradt a szavazástól.
Az MSZP-s Harangozó Gábor közleménye szerint az EP jelentése olyan demokratikus alapértékek betartására szólította fel a Fideszt, mint a kormányzati hatalmat korlátozó fékek és ellensúlyok rendszerére épülő jogállam tiszteletben tartása, a szabad és teljes mértékben független igazságszolgáltatás, a tisztességes politikai verseny feltételeinek megteremtése, a sokszínű, semleges, és ha kell, kritikus sajtóviszonyokat biztosító médiaszabályozás, az elesett és kiszolgáltatott emberek, vagy a többségtől eltérő nemzeti, vallási, etnikai és nemi identitású társadalmi csoportok jogegyelőségének biztosítása.
Ha ezek az értékek a Fidesz számára még fontosak lennének, akkor végrehajtanák a javasolt módosításokat. Ez ugyanis a magyar emberek és nem az Európai Unió első számú érdeke - írta a szocialista politikus.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

2025. December 02. 07:11, kedd | Belföld

Duna House: novemberben rekordot döntött a jelzáloghitel-piac

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében