Városlista
2025. december 12, péntek - Gabriella

Hírek

2018. Január 31. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tavaly 8,6 milliárd forintot fizettek ki jégkár miatt a biztosítók

Tavaly 8,6 milliárd forintot fizettek ki jégkár miatt a biztosítók

Az agrárbiztosításokkal foglalkozó négy biztosító tavaly 8,6 milliárd forintot fizetett ki jégkár címén - mondta Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetségének kommunikációs vezetője kedden az M1 aktuális csatornán.

Hozzátette: májusban üzemelik majd be országosan a jégkármérséklő rendszert, az úgynevezett Jégert. Megjegyezte, hogy véleménye szerint a Jéger és a gazdálkodók által kötött biztosítások együtt igazán hatásosak.

Úgy vélte, a Jéger mellett a biztosítások fontosságát mutatja, hogy az országban három megyében már eddig is működött talajgenerátorokból álló jégkár enyhítő rendszer, tavaly azonban pont ebben a három megyében kellett a biztosítóknak a jégkár enyhítésére 2,7 milliárd forintot kifizetniük.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

2025. December 12. 07:26, péntek | Belföld

A köztársasági elnök is megszólalt a Szőlő utcai ügyben