Hírek
2012. Május 27. 14:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Átadták a kulcsot, indul a nagyüzem a Balatonnál

Hivatalosan is megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál. A nyár fővárosának kulcsát az Országgyűlés legidősebb tagjától, a 90 éves Horváth Jánostól vette át Siófok polgármestere.
Zenekari kísérettel érkezett az ünnepi menet a siófoki hajóállomásra abból az alkalomból, hogy megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál. A nyár fővárosának kulcsát az Országgyűlés legidősebb tagjától, a 90 éves Horváth Jánostól vette át Siófok polgármestere. A városban a gyengének számító téli hónapokban is 22 ezer éjszakát töltenek el a turisták.
Balázs Árpád polgármester azt mondta, felkészültek a vendégek fogadására, „a város gyönyörűbb, mint bármikor, a Balatonnak tiszta a vize”, és most már csak a jó időben kell bízni.
A pünkösdi hétvégén a balatoni hajók az előszezonban érvényes menetrend szerint közlekednek, noha a hajózásban csak két hét múlva indul az előszezon.
„Rengeteg olyan program van, amihez a Balatoni Hajózási Zrt. is tud csatlakozni, elkészültek a kikötőink, nagyon sok hajóprogrammal várjuk a vendégeket, és megfelelő szórakozást tudunk számukra nyújtani” – tájékoztatott Horváth Gyula, a Balatoni Hajózási Zrt. vezérigazgatója.
A kulcsátadással hivatalosan megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.