Hírek
2011. Augusztus 26. 14:13, péntek |
Külföld
Forrás: OrientPress
Szeptember végéig izgulhatunk a görögök miatt
Az IMF szeptember végén dönt az első görög mentőcsomagból származó újabb hitelrészlet átutalásáról.
Az IMF, az Európai Bizottság és az Európai Központi Bank szakértői a helyszínen ellenőrzik, hogy miként halad a 110 milliárd eurós hitelprogramhoz kapcsolódó megállapodás végrehajtása. Az IMF igazgatótanácsa ezt követően dönt.
Közben az állampapírpiacon egyre rosszabb a formálódó második görög mentőakció megítélése. A finnek mint ismeret extrafedezeti igénnyel léptek fel, s bilaterális megállapodást szerettek volna kötni a görögökkel, de egy ilyen megállapodást a többi hitelező nem tolerálhat az egyenlő elbánás elve miatt, sőt a hitelminősítők sem néznék jó szemmel. Angela Merkel német kancellár a minap arról beszélt, hogy nem támogatja a finnek javaslatát. Pedig a finnek magasra emelték a lécet, és külön szerződést akarnak kötni Athénnal, hogy a görögök nyújtsanak garanciát a hitelre. Hitelminősítők figyelmeztettek, hogy amennyiben veszélybe kerül a görögöknek szánt második csomag elérhetősége, úgy újabb leminősítési hullám söpörhet végig az eurózóna adósságokon.
Eközben lapértesülés szerint az úgynevezett shortolási tilalom meghosszabbítását tervezi négy euróövezeti ország, amelyek mintegy két hete vezették be a rendelkezést. Állítólag Olaszország, Franciaország, Spanyolország és Belgium tervezi azt, hogy a tőzsdei shortolási tilalmat egy hónappal, szeptember végéig meghosszabbítja. A korlátozás a legnagyobb, tőzsdén forgó bankok és vállalatok értékpapírjaival való kereskedésre vonatkozik. A görög tőkepiaci felügyelet már korábban két hónapra tiltotta be az athéni tőzsdén jegyzett részvényekre a határidős eladási ügyleteket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
