Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.

A szállásfoglaló oldal hétfői közleménye szerint az első negyedéves belföldi foglalások 66 százaléka legfeljebb 70 ezer forint értékű, 27 százaléka 70-170 ezer forint közötti értékű volt. Ebben az időszakban az online fizetések összértékének 26 százalékát fizették SZÉP-kártyával a Szallas.hu oldalán.

A legnépszerűbb város Budapest volt, amelyet Eger, Pécs, Szeged és Hévíz követett. A tíz leglátogatottabb település közé bekerült még Gyula, Siófok, Miskolc, Hajdúszoboszló és Debrecen. A turisztikai régiókat tekintve Észak-Alföldön és Budapest-Közép-Dunavidéken foglalt a legtöbb belföldi vendég, a harmadik helyet pedig a Balaton szerezte meg, még a főszezon előtt.
A szállástípusok közül továbbra is a hotelek voltak a legkeresettebbek, az első negyedév foglalásainak 41 százaléka szállodákba szólt. Az apartmanok a foglalások 25, a vendégházak 17, a panziók 13 százalékát tették ki, míg az egyéb szállástípusokat, például hosteleket a foglalások 4 százalékánál választották a vendégek.

A második negyedévre beérkezett előfoglalások alapján a Balaton térsége kerülhet az élre a régiós népszerűségi listán, megelőzve a hónapok óta vezető Észak-Alföldet. Budapest és Eger továbbra is a legkeresettebb úti célok között szerepel, Siófok pedig a toplista harmadik helyére lépett elő. A Balaton környéki települések közül Balatonfüred, Hévíz, Keszthely és Tapolca iránt is komoly az érdeklődés.

Az utazási szokásokban is észlelhető elmozdulás, a második negyedévre szóló foglalások 40 százaléka kétéjszakás, 25 százaléka hároméjszakás, míg az egyéjszakás utak aránya 24 százalékra csökkent - közölte a Szallas.hu.

Címkék: turizmus

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg