Hírek
2023. November 16. 13:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: korszakváltás zajlik a magyar hadseregben
Korszakváltás zajlik a magyar hadseregben - jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter csütörtökön, az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága előtti éves meghallgatásán.
A miniszter hozzátette: a magyar emberek jogos elvárása, hogy az ország szuverenitásának, az emberek biztonságának és életének garantálására hivatott fegyveres szervezet ezt a szövetségeseivel közösen, a lehető legmagasabb színvonalon garantálja. Kiemelte: mindent ennek érdekében tesznek.
Ennek együtt kell járnia azzal, hogy a haderő fejlesztése során a régió meghatározó, tekintélytparancsoló, megfelelő elrettentő erőt felmutatni képes haderejévé váljunk - mondta.
Hozzátette: teljes átalakulás szükséges ahhoz, hogy a hadsereget "felrázzák" a korábbi békeállapotból, hogy az egy összeszedett, éles, harcolni képes, megfelelően felfegyveztett és kilépzett haderővé válhasson.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
