Hírek
2016. Március 20. 00:34, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Szakértő: a bérfejlesztés járulhat hozzá a gazdaság fejlődéséhez
A bérfejlesztés járulhat hozzá a magyar gazdaság fejlődéséhez a következő időszakban - mondta Csath Magdolna közgazdász szombaton az M1 aktuális csatornán.
A közgazdász elmondta: a magyar gazdasági növekedést 2015-ben jelentősen meghatározta a sok infrastrukturális beruházás, amelyeket az uniós támogatások gyors lehívásával finanszíroztak.
Erre idén valószínűleg nem lesz lehetőség, mivel az uniós pályázatok még nem jelentek meg, így a lehívásukra is csak később lesz esély.
A szakember szerint a kormány láthatóan az ingatlanpiac fejlesztésével próbálja kezelni a problémát, de ide tartozhat a bérfejlesztés is.
Csath Magdolna rámutatott: a KSH adatai szerint Magyarország jelenleg az unió "sereghajtói" közé tartozik a bérek tekintetében, amelyek növelése a gazdaságra is jó hatással lenne.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
