Városlista
2025. szeptember 4, csütörtök - Rozália

Hírek

2012. Április 14. 14:01, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress

Súlyosbodik a spanyol és az olasz költségvetés helyzete

Súlyosbodik a spanyol és az olasz költségvetés helyzete

Az európai adósságválság körüli bizonytalanságok a pesszimizmust erősítették hét elején annak ellenére,hogy konkrét fejlemény nem történt a krízis menedzsmentben.

Az EKB likviditás injekciói utáni eufória azonban ma már eltűnt a piacokról, a befektetők figyelmének középpontjába ismét a költségvetési és adósságpályák alakulása, azok fenntarthatósága került.

A nagy kérdés, hogy romló növekedési környezetben sikeresek lehetnek-e a periférián vállalt kiigazító programok –az állampapír piaci folyamatok alapján pedig a piac kételkedik ezzel kapcsolatban. A legnehezebb helyzetben Spanyolország van, de a spanyol helyzet romló megítélése Olaszországot sem hagyja érintetlenül. Múlt héten Spanyolország a tervezett minimum mennyiséget alig meghaladó mértékben tudott állampapírokat értékesíteni ráadásul emelkedőhozamszintek mellett, és az e heti olasz árveréseken is drasztikusan nőtt az elvárt hozam.

Ez pedig tovább súlyosbítja a költségvetések helyzetét, hiszen az emelkedő kamatkiadások negatívan hatnak az egyenlegre és megnehezítik a vállalt kiigazítások végrehajtását - írják a CIB Bank elemzői. Az állampapírok másodlagos piacán kedden a spanyol tízéves hozamot már csak egy hajszál választotta el a 6 százalékos szinttől, míg a hasonló futamidejű olasz kötvény hozama 5,7 százalék közelébe került. A hozamgörbék középső szegmensében is jelentős emelkedés volt megfigyelhető és bár a hét közepén egy kisebb korrekciót láthattunk, a mai napot már ismét romló hangulat jellemzi.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.