Városlista
2025. június 5, csütörtök - Fatime

Hírek

2017. Szeptember 01. 07:23, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Sportrepülőgép szakított le egy vezetéket az M1-es biatorbágyi szakaszán

Sportrepülőgép szakított le egy vezetéket az M1-es biatorbágyi szakaszán

Sportrepülőgép szakított le egy magasfeszültségű vezetéket az M1-es autópálya biatorbágyi szakaszán csütörtök este - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) arról tájékoztatott, hogy péntek délelőttre kijavítják a hibát.

A BRFK azt írta, hogy a 21-es kilométernél történt baleset következtében tűz ütött ki, abban azonban senki sem sérült meg. A rendőrök az oltás és a mentesítés idejére lezárták a külső sávot Győr irányába, torlódás alakult ki.

A BRFK azt MTI megkeresésére közölte, hogy a repülőgép biztonságosan leszállt, a felsővezeték az autópálya környezetét lobbantotta lángra.

Az OKF közleményében az áll, hogy a leszakadt vezeték mintegy ötven négyzetméteren meggyújtotta az aljnövényzetet.

A törökbálinti hivatásos tűzoltók az áramszolgáltató szakembereinek segítségét kérték, akik péntek délelőttre javítják ki a hibát. Az áramkimaradás Biatorbágyot, Pátyot és Herceghalom egy részét érinti.

A tüzet már eloltották - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.

2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld

Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban

Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.