Hírek
2017. Szeptember 19. 10:32, kedd |
Életmód
Forrás: mti
Sokkal kevesebben halnak meg infarktusban, de lehet még javítani az arányokon

Drámaian csökkent az elmúlt egy évtizedben a szívinfarktus okozta halálesetek száma, de javítható még a mutató
- hangsúlyozta az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában Becker Dávid, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatóhelyettese.
Évente körülbelül 30 ezren kapnak szívrohamot, tíz éve még a betegek fele belehalt ebbe, ma - a katéteres megoldások elterjedésének köszönhetően - hat, hat és fél ezren vesztik így életüket; ugyanakkor a nyugat-európainál húsz százalékkal magasabb azok aránya, akik egy éven belül belehalnak a következményekbe.
Ennek lehetséges okaként említette, hogy Magyarországon jóval később - átlagosan a roham kezdete után három órával - hívnak mentőt, így erősebben elhalnak a szívizmok, illetve a kezelés végeztével sokan nem változtatnak életmódjukon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Életmód
Összefogás Székelyföldért – Több mint 160 millió forint gyűlt össze a közmédia jótékonysági műsorában
Az összeg a kormány felajánlásának köszönhetően megduplázódik, így 330 millió forint segítséget kapnak a bajba jutott székelyföldi családok – hangzott el a Duna csatorna adománygyűjtő műsorában szerda este.
2025. Június 04. 07:06, szerda | Életmód
Parajd - Elkezdődött a Korond-patak elterelése, környezetvédelmi problémákat okozhat a bányából kijutó sós víz
Elkezdődtek a Korond-patak elterelési munkálatai a bányakatasztrófa sújtotta Parajdon. A sóbányából kijutó sós víz környezetvédelmi problémákat okozhat