Hírek
2020. November 10. 15:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Sokfelé rossz a levegő

Országszerte sokfelé rossz a levegő minősége a magas szállópor-tartalom miatt. Budapesten a következő napokban tovább erősödhet a légszennyezettség.
A Főpolgármesteri Hivatal az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: Budapesten továbbra is magas a levegő aeroszolszennyezettségi szintje, a következő két napban pedig várhatóan még magasabb lesz.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai szerint jelenleg egészségtelen a levegő Budapesten, Várpalotán, Putnokon, Kazincbarcikán és Sajószentpéteren.
Emellett kifogásoltnak minősítették Miskolc, Salgótarján, Vác, Esztergom, Százhalombatta, Székesfehérvár, Veszprém, Ajka, Tatabánya, Győr, Sarród, Sopron, Szombathely és Pécs levegőjét.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ kedden Facebook-oldalán kiemelte: a rossz levegőminőség leginkább a gyermekeket, az időseket, valamint a légúti, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedőket veszélyezteti. Ezért nekik - az érintett településeken - nem javasolják a hosszabb, szabadban történő tartózkodást, a kültéri fizikai munkavégzést és a sportolást.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy a kültéri légszennyezők elsődleges forrása a helytelen lakossági fűtési módok alkalmazása, az avar és a kerti hulladék égetése, továbbá a közlekedés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt
2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld
Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül
Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal