Hírek
2024. December 22. 08:49, vasárnap |
Külföld
Forrás: MTI
Saját vadászgépét lőtte le Jemen partjainál az Egyesült Államok
Jemen partjainál végrehajtott bevetése során az amerikai hadsereg véletlenül lelőtte egyik saját vadászgépét a Vörös-tenger felett – közölte helyi idő szerint szombat este az amerikai központi parancsnokság, a CENTCOM.
Mindkét pilótának sikerült megmenekülnie, egyikük könnyebben megsérült. Az F/A-18 Hornet típusú repülőgépet „nyilvánvalóan baráti tűzben” lőtték le,
a Gettysburg rakétacirkáló tévedésből lőtt a vadászgépre, miután az felszállt a Harry S. Truman repülőgép-hordozóról – közölték, hozzátéve, hogy az incidens átfogó vizsgálata már folyamatban van.
Az amerikai fegyveres erők többek között a jemeni húszi milícia fenyegetése miatt állomásoznak a térségben. Szombaton a hadsereg ismét bombázta a milícia állásait a főváros, Szanaá közelében. Emellett több húszi drónt és egy cirkálórakétát lőttek le a Vörös-tenger felett.
Az Izrael és a Hamász közötti gázai háború kezdete óta az iszlamistákkal szövetséges lázadók rendszeresen támadnak rakétákkal és drónokkal izraeli célpontokat és hajókat a Vörös-tengeren. Az amerikai hadsereg a húszi milícia létesítményei és fegyverrendszerei ellen intéz támadásokat, beleértve a hajók ellen bevetett rakétákat és drónokat is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
