Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2012. Május 21. 07:03, hétfő | Belföld
Forrás: mno / HírTV

Saját felelősségükre mentenek életeket

Saját felelősségükre mentenek életeket

Továbbra is csak saját felelősségre landolhatnak a mentőhelikopterek pilótái több mint egy tucat kórház leszállópályáján.

A januárban megváltozott jogszabályok gyakorlatilag repülőtérnek megfelelő műszaki felszereltséget írnak elő a kórházak számára is – ennek azonban a frissen épített leszállópályák sem felelnek meg. Ha a pilóta nem vállalja a landolást, akkor valahol a közelben kell letennie a gépet, és a beteget mentőautóval viszik tovább – pedig egy kritikus állapotú sérültnél minden perc számíthat. A légimentők és a kórházak szerint túlzás, amit a jogszabály előír. A Veszprém Megyei Kórház főigazgatója szerint át kell dolgozni a rendeletet.

„Folyamatban van az egyeztetés a légügyi hatóságok, a minisztérium, a légimentők, valamint az érintett intézmények között. Jelenleg sem szenved csorbát a légimentés – ami egy nagyon fontos dolog –, tehát »saját felelősségre« változatlanul használják ezeket a helikopter-leszállókat. Nem az életet kell átalakítani, hanem a jogszabályt kell megváltoztatni” – jelentette ki a Hír TV-nek Rácz Jenő, a Veszprém Megyei Kórház főigazgatója.

HírTV / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld

Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya

Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál