Városlista
2025. október 13, hétfő - Kálmán

Hírek

2024. December 13. 07:44, péntek | Sport
Forrás: MTI

Rövidpályás úszó-vb - Ezüstérmes a 4x200 méteres női gyorsváltó

Rövidpályás úszó-vb - Ezüstérmes a 4x200 méteres női gyorsváltó

A Pádár Nikolett, Ugrai Panna, Molnár Dóra, Ábrahám Minna összeállítású 4x200 méteres női gyorsváltó ezüstérmet nyert csütörtökön a budapesti rövidpályás úszó-világbajnokságon.

A négyes sporttörténelmi sikert ért el, hiszen a rövidpályás vb-k során először szerzett érmet magyar staféta, női váltó pedig a nagymedencés világbajnokságokat is beleszámítva először állt dobogóra.

A döntőben fantasztikusan kezdtek a magyarok, Pádár Nikolett és Ugrai Panna vezetésével féltávnál - világcsúcs részidőn belül - elsőként váltottak, majd Molnár Dóra ugyan visszacsúszott a harmadik helyre, de Ábrahám Minna dobogóért harcolhatott és szenzációs úszással a második helyre hozta be az egységet.

A négyes óriási országos csúccsal, 7:33.39 perces idővel zárt, ezzel a 2014-es dohai világbajnokságon elért 7:39.21-es magyar rekordot adta át a múlnak.
A számot az amerikaiak 7:30.13 perces világcsúccsal nyerték.

A váltó a magyar küldöttség második érmét szerezte a viadalon, korábban Kós Hubert ugyancsak második volt 100 méter háton.

Eredmények:

női 4x200 m gyorsváltó, világbajnok:

Egyesült Államok (Alex Walsh, Paige Madden, Katie Grimes, Claire Weinstein) 7:30.13 perc - világcsúcs

MAGYARORSZÁG (PÁDÁR NIKOLETT, UGRAI PANNA, MOLNÁR DÓRA, ÁBRAHÁM MINNA) 7:33.39
Ausztrália 7:33.60

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 13. 07:53, hétfő | Sport

Neymar ismét együtt játszhat Messivel és Suárezzel

Neymar az FC Barcelona után az Inter Miami labdarúgócsapatában ismét együtt játszhat Lionel Messivel és Luis Suárezzel - írta a Daily Mail.

2025. Október 12. 08:13, vasárnap | Sport

Magyar-örmény - Rossi: Lukács beállítása telitalálat volt

2025. Október 11. 06:00, szombat | Sport

Magyar-örmény - Rossi még egy támadó posztról nem döntött

Marco Rossi szövetségi kapitány még egy támadó pozícióról nem döntött a magyar labdarúgó-válogatott összeállításával kapcsolatban a szombati, örmények elleni világbajnoki selejtezőmérkőzés előtt.

2025. Október 10. 07:30, péntek | Sport

Férfi kézilabda BL - A Veszprém végig vezetve nyert a Kielce ellen

A Veszprém házigazdaként 35-33-ra legyőzte a lengyel Kielcét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön.